Τρύπα σε δέρμα.

Τοποθέτηση ετικέτας: ,

Αυτό το θέμα περιέχει 3 απαντήσεις, έχει 3 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  johndelfis 3 χρόνια, 7 μήνες πριν.

  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #54571
     Eirini 
    Συμμετέχων

    Έχω δει κάποια εργαλεία για τρύπα σε δέρμα τα οποία τα χτυπάς με σφυρί και ανοίγουν τις τρύπες. Ποια εργαλεία είναι αυτά και τι μέγεθος τρύπας μπορούν να ανοίξουν; Ευχαριστώ

    • Το θέμα τροποποιήθηκε 6 χρόνια, 12 μήνες πριν από  Eirini
    • Το θέμα τροποποιήθηκε 6 χρόνια, 12 μήνες πριν από  Eirini
    #59834
     arxodas2000 
    Συμμετέχων

    Αν και το είδα αργά γιατί τώρα έγινα μέλος θα απαντήσω έστω για τους επόμενους, αλλά και για εσένα Ειρήνη αν δεν τα έχεις βρει ακόμα. Λέγονται ζουμπάδες κοπής και το ξεχωρίζουμε γιατί υπάρχουν και οι ζουμπάδες μύτης που χρησιμεύουν για να σπρώχνουμε τα κεφάλια από τις πρόκες πιο μέσα στο ξύλο. Οι ζουμπάδες κοπής είναι κούφιοι για να αφαιρούν το υλικό, μακρύλαιμοι και υπάρχουν από 2 mm μέχρι 12 (τουλάχιστον μέχρι 12 ξέρω εγώ σε χειρός)

    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 6 χρόνια, 4 μήνες πριν από  arxodas2000.
    #63445
     arxodas2000 
    Συμμετέχων

    Μιας και δεν μπορώ να κάνω προσθήκη στο υπάρχων μήνυμά μου αφού έχει περάσει καιρός να συμπληρώσω ότι λέγονται και «σγρόμπιες». Η πληροφορία πάρθηκε από φίλο μου επαγγελματία.

    #128776
     johndelfis 
    Συμμετέχων

    Ανάλογα τι διάμετρο τρύπα θέλεις να κάνεις… ?  Εάν π.χ. θες απλά να τρυπήσεις σε μια ζώνη περισσότερες τρύπες τότε μπορείς με το εργαλείο που έχουν οι τσαγκάρηδες, χωρίς κόπο και με πολλές επιλογές για τρύπα… Κάτι σαν αυτό ¨
    <h3>Τρυπητήρι Ζώνης Am-Tech B1400</h3>
    <span class=»price»><span class=»woocommerce-Price-amount amount»>3,94<span class=»woocommerce-Price-currencySymbol»>€   (  https://www.ergaleiogatos.gr/shop/tripitiri-zonis-am-tech-b1400/  )
    </span></span></span>

    Εύκολα, γρήγορα, οικονομικά και χωρίς κόπο…

    John Delfis (Service Engineer)

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

© 2017-24 MARVIC P.C All rights Reserved. 

Search
Generic filters
Αναζήτηση ανα κατηγορία
Προϊόντα
Άρθρα
Συζητήσεις

Συνδεθείτε στο Λογαριασμό σας

ή    

Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Create Account